Haber

Körfez Kaşkaldere’de trafiği rahatlatacak proje başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez Kaşkaldere’de (95 Konut) D-100 kapsamındaki kavşak ve bağlantı yollarının yapım çalışmalarına başladı. Körfez ve Derince ilçeleri sınırındaki Kaşkaldere Kavşağı, trafik sıkışıklığına neşter olacak proje tamamlandığında farklı bir görünüme kavuşacak.

trafiğe neşter

Kaşkaldere (95 Evler) D-100 Altılı Kavşak ve Bağlantı Yolu İnşaatı Projesi kapsamında İstiklal Caddesi Burcu Caddesi’nden Yaşar Kavşağı Döner Kavşağı’na 2×2 şeklinde bin metre uzunluğunda yeni yol yapıldı. Doğu ve Elveda Caddesi, Kaşkaldere Mesire Alanı’nın batısından Bayır ve Rüzgarlı Caddesi güzergâhını takip ederek. tamamlanacak. Kaşkaldere Kavşağı altındaki mevcut menfez genişletilerek 326 metrelik yeni menfez yapılacak. Körfez ve Derince ilçelerinin sonunda yer alan Kaşkaldere Kavşağı’nda sinyal fazını azaltmak ve trafik güvenliğini sağlamak için araç kavşak noktaları ile elmas kavşak yapılacak. Bölgede fore kazık imalatları ve platform düzenleme işleri yapılmaktadır.

İLAVE KÖPRÜ

Eski Emniyet Müdürlüğü binası önünden Kaşkaldere alt geçidine kadar olan kısımda giriş çıkışların düzenlenmesi için ilave köprü ve alt geçit düzenlenecek. D-100 ile aynı yüksekliğe yükseltilecek 40 metre uzunluğunda, 8,50 metre genişliğinde iki açıklıklı ek köprü, İzmit-İstanbul istikametinden döner kavşağa bağlanacak. D-100 alt geçidinde yapılacak düzenleme ile Körfez Kent ve Kaşkaldere’ye gidilebilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kelkit-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu