Haber

İznik Belediyesi’nden sokak hayvanları için tam teşekküllü merkez

İznik Belediyesi tarafından kurulan Veteriner Sağlık Hizmetleri ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sahipsiz hayvanlara tam teşekküllü hizmet veriliyor.

Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde yaralı, hasta veya nesli tehlike altında olan hayvanların rehabilitasyonu, tedavisi, tedavi sürecinin takibi, sahiplenilmesi ve doğaya bırakılması gibi hizmetler verilmektedir.

İznik Belediyesi Veteriner Sağlık Hizmetleri ve Rehabilitasyon Merkezi, modern bir tesis, veteriner hekim ve teknik ekip ile röntgen, ameliyathane, kan tahlili, beslenme ve barınma alanlarından oluşuyor. Ayrıca hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlar da buradan bunu gerçekleştirebiliyor.

Tam teşekküllü hizmet veren merkez hakkında konuşan İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, “Böyle bir merkez yıllardır ilçemizde büyük bir eksiklikti. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren çalışmalarına başladığımız rehabilitasyon merkezimizi en ince ayrıntısına kadar planladık. Tam teşekküllü bir merkezde olması gereken teknik donanım, veteriner ve teknik kadroyu sağladık. Bizler de sokaktaki her bir hayvanımızın hayatına dokunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tedavi gören hayvanları tamamen sağlıklı hale gelinceye kadar merkezimizde barındırıyoruz, sonrasında ya doğal ortamlarına salıyoruz ya da sahiplendiriyoruz. Çalışanlarımız kısırlaştırma çağına gelmiş hayvanlarımızı sokaklardan portatif araçlarımızla alıp merkeze getiriyor, işaretliyor ve çiplerini takıyor. “Daha sonra kuduz aşısı, iç ve dış parazit tedavileri yapılıyor ve buradaki bakımı tamamlandıktan sonra geldiği bölgeye geri götürülüyor” dedi. Önder Usta ayrıca hayvan sahipliğinin önemli bir sorumluluk olduğuna dikkat çekerek, hayvanseverlerin bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

İznik Belediyesi Veteriner Sağlık Hizmetleri ve Rehabilitasyon Merkezinde 1 Veteriner Hekim, 4 işçi ve 1 idari çalışan ile hizmet verilmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu