Haber

Beklenen kar gelince vatandaşlar soluğu Kartepe’de aldı

Beklenen kar gelince vatandaşlar soluğu Kartepe’de aldı

KOCAELİ – Kocaeli’de uzun zamandır beklenen kar yağışının ardından çok sayıda vatandaş Kartepe’ye akın etti. Kartepe’de karın tadını çıkaran vatandaşlar, doyasıya eğlendi.

Uzun zamandır beklenen kar yağışı Kocaeli’nin yüksek kesimlerinde etkili oldu. Kış turizmiyle ünlü Kartepe, kar yağışının ardından çok sayıda vatandaşı ağırladı. Öğrenciler de tatilde olduğu için çok sayıda aile soluğu Samanlı Dağları’nda aldı. Kayak yapan vatandaşlar da bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kalabalığa sığmadı, dedesinin yaptığı kızakta tek başına kızakla

Dedesinin kendisi için yaptığı kızakla karın tadını çıkaran 10 yaşındaki Yiğit Sipahi, “Çok eğleniyorum. Hayatımda ilk kez kızak kullandım. Bunu öğrendim. 2-3 denemede hemen.Bence çok keyifli.”

“Kar yağsa da Kartepe sıcak”

Kartepe’ye misafirlerini gezdirmek için gittiklerini belirten Esat Muratoğlu, “Şu anda yoğun kar yağışı var. Misafirlerimizi ağırlayıp Kartepe’ye gittik. Kar yağmasına rağmen Kartepe hala sıcak. Buna rağmen insanlar harcama yapıyor. Tatil.Dayanılmaz bir kalabalık var.Oteller.”Bölgeden yanlışlıkla çıkamadım, o yüzden geri döndüm. Her şey çok güzel” dedi.

“Sezonun Mart ayı sonuna kadar devam etmesini temenni ediyorum”

Menajer Mertcan Korkmaz, “Beklenen kar geldi. Biraz geç geldi ama olsun. İnşallah mart ayı sonuna kadar süre devam edecek. Yağışlar bunu gösteriyor. Şu an kar çok yoğun olmasa da.” , çocuklar, yetişkinler ve herkesin oynayabileceği bir durumda. İnşallah önümüzdeki hafta daha da fazla yağmur yağacak” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu