Haber

AMERİKA’DA YAŞAYAN KADINI 3 MİLYON DOLAR İÇİN DOLANDIRDIĞINDAN 4 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

İSTANBUL’da Türkiye’de yaşayan Amerikan vatandaşı Alex Quin olarak kendini tanıtan zanlı, sosyal medya aracılığıyla tanıştığı Amerikalı Lori E.’yi yatırım danışmanlığı bahanesiyle 3 milyon dolar dolandırdı. Parasını geri alamayan Lori E., Amerika’dan Türkiye’ye gelerek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine yapılan çalışmalarda Lori E.’yi dolandıran biri Nijeryalı 4 kişi yakalandı.

Amerika’da yaşayan Lori E., sosyal medyada Alex Quin isimli biriyle tanıştı. Quin, kendisini Lori E.’ye Türkiye’de yaşayan bir Amerikan vatandaşı olarak tanıttı. İkili arasında başlayan görüşmeler kısa sürede sıklaştı. Bu sırada Alex Quin, Lori E.’ye yatırım yapabileceği alanlarda rehberlik etmeye başladı. Lori E’ye yönlendirdiği hesaplara para yatırırsa kısa sürede faiziyle geri alacağını belirten Alex Quin, Amerikalı kadına bazı kripto cüzdan hesaplarına yatırım yapmasını söyledi. Quin’e güvendiği için Quin’in tavsiyesi ile yaklaşık 3 milyon dolar yatırım yapan Lori E., aradan geçen zamana rağmen parasını geri alamadı. Durumdan şüphelenen Lori E., Türkiye’ye geldi. Burada dolandırıldığını öğrenen Lori E., savcılığa giderek şikayetçi oldu.

Lori E.’nin şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada, polis ekipleri de zanlıların kimliklerini tespit etmek için çalışma başlattı. Lori E’yi dolandırdığı belirlenen biri Nijerya uyruklu 4 kişiye dün operasyon düzenlendi. Operasyonda 4 zanlı gözaltına alınırken, evlerinde yapılan aramalarda bir miktar para ve çok sayıda dijital cihaz ele geçirildi. . Şüphelilerin işlemleri devam ediyor.

Görüntü dökümü————————————Evlerde yapılan aramalardan görüntü -Ele geçirilen para ve dijital cihazlardan görüntü -Gözaltına alınan şüphelilerden görüntü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu